Experimenteel Beton (BE) – toont vernieuwing in prefab beton op Architect@Work 2026

Architect@Work vormt jaarlijks een referentiepunt voor architecten die hun kennis en praktijk verruimen met nieuwe materialen en constructieve technieken. Ook in 2026 is Experimenteel Beton opnieuw aanwezig op de beurs in Tour & Taxis, Brussel (20–21 mei). De beursstand “INSTALLATION by Febelarch x Febelcem” biedt een uniek platform waar architecten en betonspecialisten samen onderzoek doen naar alternatieve manieren om beton te ontwerpen, te detailleren en te realiseren.

Tijdens deze editie worden de resultaten gepresenteerd van de Workshop Experimenteel Beton, waarin de deelnemers experimenteerden met de duurzaamheid en levenscyclus van prefab beton. De studie richtte zich op de vraag hoe vormgeving, oppervlaktetechniek en verbindingsmethoden kunnen bijdragen aan een langere functionele én esthetische levensduur van betonelementen. Daarbij werden innovatieve benaderingen getest rond adaptief gebruik, omkeerbare assemblages en materiaalhergebruik.

De getoonde prototypes zijn bewust niet afgewerkt, maar fungeren als laboratoriumobjecten: tastbare experimenten die aanzetten tot discussie over circulariteit, veroudering en de expressieve potentie van beton. Bezoekers kunnen onder meer kennismaken met projecten als Bionest, Adaptief, (De)Montabel, Generatief en Suminagashi.

Experimenteel Beton is een initiatief van Febelarch en Febelcem, uitgewerkt naar een concept van Hans Köhne en Siebe Bakker.

Geïnteresseerd om als ontwerper deel te nemen aan de volgende editie van Experimenteel Beton? Scan de QR-code en schrijf u in om uitgenodigd te worden.